Maria Rotkiel „Wojowniczki, laleczki, królowe”

1476445029-2263Szamanka, wojowniczka, wilczyca, artystka, królowa, księżniczka, laleczka – a ty wiesz, jakim typem kobiety jesteś? 

Kobiety to skomplikowane istoty, złożone osobowości, posiadające wiele twarzy. Każde z nich ma zarówno swoje jasne, jak i ciemne strony. Wojowniczka, to kobieta która musi mieć jakieś zadanie do wykonania. Królowa skupia na sobie uwagę innych. Laleczka dąży do tego, by się podobać. Księżniczka marzy i żyje dla miłości. Wilczyca zrobi wszystko dla swoich dzieci. Szamanka w swoim życiu kieruje się intuicją. Z kolei artystka sprawia, że świat staje się piękniejszy. Do którego z powyższych kanonów należysz?

Maria Rotkiel jest psychologiem, trenerką oraz mówczynią motywacyjną. „Wojowniczki, laleczki, królowe” jej autorstwa to swego rodzaju kompendium wiedzy o kobietach. To przewodnik po nieco skomplikowanej naturze kobiecej. Autorka przekonuje nas byśmy poznały własną osobowość oraz świadomie dążyły do odkrycia swoich lęków i pragnień.

W swojej książce Maria Rotkiel wyodrębniła 7 typów kobiecej osobowości, a każdy z nich jest dokładnie scharakteryzowany. Poza tym autorka pokazuje zachowania danego typu kobiety na przykładach swoich pacjentów. Każdy z opisów zakończony jest ogólnymi poradami oraz ćwiczeniami, których zadaniem jest nie tylko utrwalenie, ale też wzmocnienie naszej świadomości w kwestii kobiecości. Autorka wiele lat obserwuje kobiety i ich zachowania, nic zatem dziwnego, że tak trafnie potrafi nas „zdiagnozować”. Otwiera nam oczy na pewne istotne sprawy i zachowania. Poznanie i zrozumienie własnej kobiecości staje się kluczem do samoakceptacji, ale też lepszej komunikacji z otaczającymi nas ludźmi.

Początkowo doskonale wiedziałam, jakim typem kobiety jestem. Jeden z opisów idealnie wcelował się w moją osobowość. Jednak przyznam szczerze, że wraz z dalszą lekturą odkryłam, że posiadam cechy również innych opisywanych typów. Bo prawda jest taka, że każda kobieta posiada w sobie cechy wszystkich wymienionych przez autorkę „gatunków”. Oczywiście istnieją panie, które bezwzględnie wpisują się w tylko jeden kanon, jednak większość z nas jest mieszanką ich wszystkich. Naturalnie, że wiele cech jednego kobiecego typu będzie dominować, ale jestem pewna, że jako twarda wojowniczka, także odnajdziesz w sobie pewne cechy laleczki.

Jeśli nie umiecie określić jakim typem kobiety jesteście, albo nie jesteście pewne co do tego, gwarantuje wam, że po przeczytaniu „Wojowniczek, laleczek, królowych” Marii Rotkiel będziecie w pełni świadome, do którego kobiecego kanonu się wpisujecie. No i oczywiście będziecie świadome tego, w jaki sposób poskromić swoje mroczne oblicze, by poznać jasną stronę swojej osobowości.

 

http://dlalejdis.pl/artykuly/wojowniczki_krolowe_laleczki_recenzja

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s